Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

ستاد دائمی گردشگری استان همدان تشکیل می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اعلام این خبر که به‌زودی ستاد دائمی گردشگری استان تشکیل می‌شود، گفت: راهنمایان گردشگری پیشگامان توسعه گردشگری همدان هستند.

افزایش تبادلات اقتصادی و گردشگری همدان با شهرهای مختلف ازبکستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اعلام اینکه در حوزه گردشگری افقی روشن برای تعاملات بین ایران و ازبکستان وجود دارد، گفت: افزایش تبادلات اقتصادی همدان با شهرهای مختلف ازبکستان در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری است.

بیش از ۱۳ هزار گردشگر خارجی از جاذبه های تاریخی همدان بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: ۱۳ هزار و ۸۸۱ گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تاکنون از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان بازدید کردند.

کشف ۵ دستگاه فلزیاب از یک واحد صنفی در همدان

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از کشف پنج دستگاه فلزیاب از یک واحد صنفی متخلف در همدان خبر داد.

کشف ۲ عدد ظرف سفالی تاریخی در همدان

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از کشف دو عدد ظرف سفالی و یک دستگاه فلزیاب در عملیات‌های جداگانه در سطح استان همدان خبرداد.

همدان پایتخت گردشگری شد

همدان از سوی «مجمع شهرداران آسیایی» به عنوان پایتخت گردشگری انتخاب شد.

بیش از ۱۱ هزار گردشگر خارجی از جاذبه های تاریخی همدان بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: ۱۱ هزار و ۶۰۰ گردشگر خارجی در ۹ ماه سالجاری از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان بازدید کردند.

رشد ۴۹ درصدی اقامت گردشگران در همدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: ۱۱۰ هزار و ۳۱۶ نفر اقامت طی ۹ ماهه سال جاری در اقامتگاه های رسمی این استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۴۸.۹۴ درصد رشد یافته است.

افتتاح نزدیک به 3 هزار کارگاه صنایع دستی در همدان

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: نزدیک به ۳ هزار کارگاه در سطح استان افتتاح شده، که ۴۰۰ مورد در ملایر بوده است.

شهرهای مکمل سفر در تعطیلات نوروز معرفی می‌شوند

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌ گردشگری با بیان اینکه برای نوروز بهره‌مندی از شهرهای مکمل در ستادهای سفر در دستور کار قرار گرفته است گفت: مقاصدی که در نوروز سال‌های گذشته مقصد سفر نبودند معرفی می‌شوند تا سال ۱۴۰۳ بتوانند گردشگر جذب کنند.

پای گردشگران روسی و چینی به همدان باز می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: تدابیر و برنامه ریزی لازم جهت جذب گردشگران روسی و چینی به همدان در دستور کار قرار گرفته است.

مقدمات ثبت جهانی هگمتانه فراهم شده است

استاندار همدان گفت: مقدمات ثبت جهانی هگمتانه در یونسکو با پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فراهم شده است و در اولین جلسه سال آینده این مهم اتفاق می افتد.

ساماندهی نمای بانک ملی میدان مرکزی همدان

سرپرست منطقه ۵ شهرداری همدان از ساماندهی نمای بانک ملی میدان امام(ره) شهر همدان خبر داد.