Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی

ارزیابی ۱۸هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش سلامت همدان

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان از ارزیابی ۱۸ هزار نوآموز همدانی در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان در ۲۴ پایگاه‌ سنجش، خبر داد.

امسال هزار و 300 نیروی آموزش و پرورش همدان بازنشسته می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه آموزش و پرورش استان با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه است گفت: امسال از این اداره کل هزار و ۳۰۰ نفر بازنشسته‌ می شوند که تنها هزار و ۱۰۰ نفر نیروی جایگزین داریم.

دولت هیچ گونه محدودیتی در حمایت از طرح های فرهنگی و هنری ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت هیچ گونه محدودیتی برای حمایت از طرح‌های فرهنگی و هنری ندارد و وزارت فرهنگ توجه ویژه نسبت به بهره مندی از ظرفیت‌های مهم فرهنگی کشور در دستور کار دارد.

آیین نامه رتبه بندی معلمان یکشنبه هفته آینده نهایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش که در سفر استانی رئیس جمهور به همدان در نهاوند حاضر شده از نهایی شدن آیین نامه رتبه بندی معلمان در یکشنبه هفته آینده خبر داد.

برگزاری اجلاسیه "هیات به رسم خادمی" در همدان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه، پنجم مردادماه، اجلاسیه ای به نام هیات به رسم خادمی را خواهیم داشت، عنوان کرد: گمان بر این است که بزرگترین رخداد هیات در طول سالیان به  به لحاظ کمی و کیفی در استان باشد.

تشکیل 11 هزار کلاس درس در مدارس دولتی همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ، ۱۱ هزار و ۳۷۸ کلاس درس در مدارس دولتی برای دانش آموزان استان تشکیل خواهد شد.

در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان؛

پویش «یک جمله با رئیس جمهور» در همدان برگزار می‌شود

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری استانداری همدان، پویش دلنوشته‌ «یک جمله با رئیس جمهور» را برگزار می‌کند.

انتشار کتاب در همدان 20 درصد افزایش یافت

معاون فرهنگی، رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان گفت: مجوز انتشار ۱۲۰ عنوان کتاب و ۷ پایگاه خبری در استان صادر شد.

جشن دهه ولایت در ۳۵ بقعه متبرکه استان همدان برگزار می‌شود

معاون امورفرهنگی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان همدان گفت: جشن های دهه ولایت و امامت (عید قربان تا عید غدیر) با عنوان «جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی» در ۳۵ بقعه متبرکه استان برگزار می شود.

راه‌اندازی خانه‌های ایده‌پردازی و خلاقیت در استان همدان

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در مراسم اختتامیه جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی همدان، بر راه‌اندازی خانه‌های ایده‌پردازی و خلاقیت در استان تأکید کرد.

پخت ۲۱ هزار پرس غذای «نذر غدیر» در همدان

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) همدان با ۳۱۶ میلیون تومان در پخت ۲۱ هزار پرس غذای گرم «نذر غدیر» مشارکت کرد.

واقعه غدیرخم در همدان بازسازی می‌شود

دبیر ستاد مردمی غدیر استان همدان گفت: آیین بازسازی واقعه غدیر خم در راستای معرفی، ترویج و انتقال فرهنگ غدیر به نوجوانان و نسل های آینده و الگو سازی عید غدیر با استفاده از آیات و روایات روز جمعه ۲۴ تیرماه ساعت ۱۸ در باغ موزه دفاع مقدس همدان بازسازی می شود.

جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی در همدان برگزار می شود

 

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی با هدف ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و حمایت از ایده ها و طرح های جدید (۲۵ تیر) در همدان برگزار می شود.