Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گفتگوی ویژه رسانه‌ها در گسترش فرهنگ‌ وقف نقشی قابل‌توجه دارند

رسانه‌ها در گسترش فرهنگ‌ وقف نقشی قابل‌توجه دارند

 مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان همدان با اشاره به نقش قابل توجه رسانه ها در گسترش فرهنگ وقف در استان همدان گفت: وقف خدمت به هم نوع است که در همه ادیان و ملت ها نیز وجود دارد و رسانه ها در گسترش فرهنگ وقف نقشی قابل توجه دارند.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حجت الاسلام محمد صالحی به مناسبت گرامیداشت هفته خبرنگار در بازدید از پایگاه خبری همدان نیوز با تاکید بر تقدس قلم و رسالت خطیر اهالی رسانه بیان کرد: پایگاه خبری همدان نیوز با راه اندازی حوزه وقف در راستای گسترش فرهنگ وقف و اطلاع رسانی اخبار در این حوزه فعالیتهای قابل توجه و متعددی را انجام داده و این فعالیت جای تقدیر و تجلیل دارد.

نقش رسانه ها در گسترش فرهنگ وقف

وی همچنین افزود: راه اندازی حوزه وقف در پایگاه خبری همدان نیوز موجب تعامل و ارتباط بیشتر شهروندان با مجموعه اوقاف خواهد شد و از طریق این تعامل نقدهای سازننده و کارشناسی شده به مسئولان اوقاف انتقال داده خواهد شد.

 مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان همدان با تاکید بر جذب جونان و نوجوانان در امامزاده ها و دیکر اماکن مذهبی، فرهنگی و اجتماعی خاطر نشان کرد: مجموعه اوقاف با برگزاری طرح نشاط معنوی در امامزاده های استان حرکت قابل توجهی در راستای غنی سازی اوقات فراغت و پر کردن خلا اوقات بیکاری نوجوانان و جوانان داشته است.

حجت الاسلام صالحی با اشاره به سه سال مدت حضور خود در مجموعه اوقاف همدان اظهار داشت: در این مدت انصافا رسانه های محلی در راستای گسترش فرهنگ وقف مجموعه اوقاف را کمک کردند.

وی درباره درآمدهای اماکن موقوفه در استان نیز خاطر نشان کرد: هرچند درآمد اوقاف از محل موقوفات رقم آنچنان بالایی نیست اما مجموعه اداره کل اوقاف همواره بر این مهم تاکید داشته است که درآمدهای هر شهرستان در همان شهرستان هزینه شود.

امامزاده های استان معرفی شوند

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان همدان با اشاره به 50 مورد وقف در سال گذشته گفت: سال گذشته در بحث وقف کارهای مناسبی انجام شده و انتظار این است که در سال جاری این روند افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام صالحی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب برخی امامزاده ها در سطح استان همدان و میزان پایین مقدار نذورات بیان کرد: بنای 26 امامزاده تخریب شده در حال ترمیم و مرمت است و چون یکی از اهداف اصلی مجموعه اوقاف شناساندن و معرفی امامزاده‌ها است، رسانه ها و مطبوعات استان در این معرفی نقشی اساسی و مهم دارند.

وی درباره اشتغالزایی برخی موقوفات در استان همدان گفت: هرچند اشتغالزایی و ایجاد شغل از سیاستها و اهداف اصلی اوقاف نیست اما در حال حاضر در شهرستان ملایر با ایجاد فروشگاه رفاه و استخر در حدود 30 شغل ایجاد شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان همدان در خصوص موارد وقف در سال گذشته بیان کرد: در سال گذشته مکان هایی از طرف افراد خیر برای اهداف قرآنی و نیز حوزه علمیه وقف شده است و همچنین در آمدهای حاصل از اراضی کشاورزی موقوفه برای کمک هزینه تحصیلی از مقطع ابتدایی تا دکترا برای افراد نیازمند هزینه می شود.

پیگیر پرونده شاهزاده حسین و بانک ملی هستیم

حجت الاسلام صالحی در پاسخ به خبرنگار همدان نیوز درباره وضعیت پرونده امامزاده شاهزاده حسین و بانک ملی نیز خاطر نشان کرد: هنوز پیگیر پرونده هستیم و این موضوع تا کنون حل نشده است.

وی درباره تعطیلی جایگاه سوخت موقوفه شهرستان اسدآباد نیز اظهار داشت: جایگاه سوخت شهرستان اسدآباد مشکلی ندارد و این تعطیلی به دلیل تعمیرات در این جایگاه است و این جایگاه به زودی به ارائه خدمات به شهروندان خواهد پرداخت.

تعامل مناسب روابط عمومی اوقاف با رسانه ها

همچنین مدیر پایگاه خبری همدان نیوز در بازدید مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان همدان با ارائه توضیحاتی درباره پایگاه خبری همدان نیوز و حضور فعال خبرنگاران آن در ثبت و انتشار رويدادهاي مختلف استان همدان در عرصه‌هاي مختلف،‌ خاطر نشان کرد: پایگاه خبری همدان نیوز با وجود نبود حمایتهای دولتی و نهادهای مختلف تاکنون توانسته است رقابت تنگاتنگی با دیگر رسانه‌های فضاي مجازی از جمله خبرگزاري‌هاي رسمي استان داشته باشد.

علی ثقفی در پایان همچنین با اشاره به تعامل مناسب روابط عمومی اداره کل اوقاف استان همدان با رسانه‌ها نشان کرد: تولیدات اخبار قابل توجه توسط روابط عمومی اوقاف و تعامل مناسب این روابط عمومی با رسانه‌ها و اهمیت گسترش فرهنگ وقف، موجب شد تا همدان نیوز حوزه وقف را از ساير حوزه‌ها جدا کرده و به طور مبسوط به این مهم بپردازد.