Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری بررسی شش اثر همدان در فهرست ثبت آثار جهانی ایران

بررسی شش اثر همدان در فهرست ثبت آثار جهانی ایران

b_150_150_16777215_00_images_hamedan253.jpgمعاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شش اثر همدان در فهرست بررسی آثار جهانی ایران قرار دارد.

به گزارش خبرنگار " همدان نیوز"، محمد حسن طالبیان در آیین افتتاحیه ششمین اجلاس راه جهانی ابریشم در همدان با بیان اینکه پیشنهادمیزبانی همدان در پنجمین اجلاس ترکمنستان مطرح شد، اظهار داشت: جهان امروز راه ابریشم را به عنوان یک راه مهم فرهنگی می شناسد.

وی افزود: این راه تنها یک راه تجاری برای اداد و ستد کالاها و به ویژه ابریشم نبوده اما تنها این ظاهر ادی یک مسیر است و در برابر عواید معنوی آن بسیار ناچیز است.

آموزش، سرمایه گذاری، مراودات انسانی و خلق میراث مشترک از دیگر ویژگی های این راه است، گفت: نمی توان نقش محوری راه ابریشم ش را در گسترش اسلام در سزرمین پهناور چین را نادیده گرفت و ارتباط فرهنگی بین ادیان از این سیر شک گرفته است.

وی افزود: در این راستا باید ضروریات فرهنگی در راه ابریشم بازتعریف و بازسازی شود و امید است که این رفیت بیش از پیش شناخته شود.

طالبیان با بیان اینکه همدان در بخش مهمی از رویدادهای تاریخی بوده و نقش مهمی در حیات سیاسی ایران داشته است، تصریح کرد: شش اثر همدان در سه محور در فهرست آثار جهانی قرار دارد.

وی افزود: پرونده های راه ابریشم با 25 قطب هم شامل آثار طبیعی، اریخی و ناملموس در کریدور مهم این راه بررسی می شود. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن