Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بیمارستان ها موظف به پذیرش بیماران اورژانسی هستند

بیمارستان ها موظف به پذیرش بیماران اورژانسی هستند

b_150_150_16777215_00_images_Bimarestankorona3.jpg

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: تمام بیمارستان‌های استان موظف به بستری بیماران اورژانسی غیرکرونایی بوده و محدودیت بستری فقط برای موارد غیراورژانسی است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر ابراهیم جلیلی اظهار کرد: در حال حاضر، ظرفیت تمام تخت‌های بیمارستانی در استان همدان تکمیل شده اما در چند روز اخیر، شیب افزایشی روند مراجعان به بیمارستان‌ها، ملایم‌تر شده‌ است.
جلیلی تصریح کرد: مشکلی از نظر تجهیزات و دارو در استان نداریم و تنها معضل ما کمبود تخت است چون فقط دو هزار و ۶۰۰ تخت بستری در بیمارستان‌های استان داریم در حالیکه روزانه هزار و ۸۰۰ نفر در استان همدان احتیاج به بستری دارند.
وی ادامه داد: مشکل اساسی ما بستری بیماران در شهر همدان است و در سایر شهرستان‌ها به واسطه ایجاد فضاهای بیمارستانی جدید، مشکلی نداریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به ایجاد دو بیمارستان صحرایی در مجوطه بیمارستان‌های بهشتی و بعثت، گفت: تصمیم داریم با همکاری ارتش جمهوری اسلامی، بیمارستان صحرایی جدیدی در محوطه بیمارستان فرشچیان سینا راه‌اندازی کنیم.
جلیلی با بیان اینکه کمبود تخت در بیمارستان‌ها باعث محدودیت بستری بیماران غیر اورژانسی شده است، توضیح داد: در بستری بیماران غیراورژانسی محدودیت‌هایی در تمام بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان وجود دارد اما تمام بیمارستان‌ها موظف هستند بیماران اورژانسی غیرکرونایی را بستری کنند.
وی ادامه داد: حتی اگر بیمار غیرکرونایی، احتیاج به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه داشت اما ظرفیت تخت‌های این بخش در آن بیمارستان تکمیل شده بود، باید تمام امکانات بخش مراقبت‌های ویژه برای این فرد در مکان دیگری مهیا شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن