Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند ۱۱ میلیارد تومان

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند ۱۱ میلیارد تومان

b_150_150_16777215_00_images_zendan111.jpg

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد این استان همدان نیازمند کمک خیران و تامین بدهی ۱۱ میلیارد تومانی آنان است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، یداله روحانی منش افزود: هم اینک ۲۱۹ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های این استان به سر می برند که از این تعداد ۲۱۴ زندانی مرد و پنج زندانی زن هستند.
وی اضافه کرد: ۱۶۹ زندانی به علت محکومیت های مالی، ۴۴ نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه، سه زندانی به خاطر پرداخت نکردن نفقه و سه نفر نیز به علت دیه ناشی از سوانح در زندان به سر می برند.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: ۱۱۴ زندانی جرائم غیرعمد این استان از ابتدای سالجاری تا پایان مرداد آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند که پنج تن از آنان زن هستند.
روحانی منش بیان کرد: زندانیان آزاد شده در پنج ماهه سالجاری شامل ۷۸ زندانی دارای محکومیت مالی، ۲۰ زندانی مهریه، ۱۵ زندانی ناتوان در پرداخت نفقه و یک زندانی دیه ناشی از حوادث است.
وی با بیان اینکه مجموع بدهی این زندانیان ۲۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون تومان بوده است ادامه داد: با تلاش ستاد دیه و رایزنی های صوت گرفته ۸۷۳ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان از بدهی زندانیان توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: بیش از ۴۶۴ میلیون تومان از این بدهی توسط زندانیان پرداخت و ۲ میلیارد و ۲۹۹ میلیون تومان آن نیز توسط صندوق تامین خسارت های بدنی تامین و پرداخت شده است.
وی افزود: با توجه به پایین بودن درآمد زندانی و خانواده آنها و ناتوانی در پرداخت کل بدهی به صورت یک‌جا، افزون بر ۱۶ میلیارد و ۷۴۶ میلیون تومان از این بدهی قسط بندی یا همان «اعسار به تقسیط» شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: کمک پرداختی برای پرونده های مالی و دیه ۸۲۷ میلیون تومان در قالب تسهیلات کم بهره از سوی چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات بوده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن