Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی مشکل تامین دارو در روستاها جدی‌تر است

مشکل تامین دارو در روستاها جدی‌تر است

b_150_150_16777215_00_images_shabani30.jpg

نماینده ولی فقیه در همدان گفت: مشکل تامین دارو در جامعه روستایی نسبت به جوامع دیگر بیش تر است، و ضروری است تا نسبت به رفع مشکل این عزیزان اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، آیت الله حبیب الله شعبانی صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان همدان با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی در کشور، عادی انگاری بیماری کرونا در سطح جامعه است.
وی با بیان اینکه بخشی از عادی انگاری به خستگی مردم نیز مربوط می شود، گفت: در پیک اول با وجود آنکه نزدیک به 150 نفر از هموطنانمان را روزانه از دست می دادیم، کل کشور تعطیل شد اما شرایط کنون به نحوی است که امکان تعطیلی وجود ندارد.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه نحوه واکسیناسیون در سطح دنیا باید برای مردم اطلاع رسانی شود، مطرح کرد: برخی از مردم تصور می کنند که همه دنیا امروز واکسن زده‌اند و کشور ما باقی مانده است در حالی که این صحیح نیست.
وی افزود: دشمن در فضای رسانه ای به دنبال طرح این موضوع است تا روحیه مردم را تخریب کند بنابراین قطعا با بیان واقعیت‌ها شاهد تاثیر مثبتی در کشور خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود در بین مردم، گرانی داروها و کمبود حتی داروهای غیر مرتبط با کرونا است، عنوان کرد: بخشی از داروها یا گران تر شده است و یا دسترسی به آن بسیار سخت شده است.
وی کمبود تخت و تجهیزات بیمارستانی را از دیگر مشکلات موجود برشمرد و مطرح کرد: حجم مراجعات به بیمارستان‌ها و کمبود تجهیزات به نحوی است که برخی از بیماران باید چند روز برای بستری شدن منتظر بمانند.
شعبانی تصریح کرد: برای رفع این مشکل می توان فضاهایی را به عنوان بیمارستان و محل نگهداری بیماران در استان تعبیه کرد تا مردم برای دریافت خدمات، معطل نشوند./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن