Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا رنگ شهادت بر دیوارهای همدان

رنگ شهادت بر دیوارهای همدان

b_150_150_16777215_00_images_alizamir.jpgمعاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: تصویر‌گری شهدا در فضای شهر با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دلیر مردان این مرز و بوم و معرفی رشادت‌های آنان به نسل امروز انجام می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، وحید علی ضمیر افزود: بسیاری از نقاشی های دیواری جزو آثار هنری ارزشمند و ماندگار محسوب می‌شوند که بر اثر مرور زمان و قرار گرفتن در معرض باد، باران و تابش نورخورشید آسیب دیده و نیازمند مرمت است که تلاش می شود از این بخش از هنر شهری به گونه مناسبی حفاظت شود.

وی با اشاره به اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن همه آحاد مردم دارند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه همگانی است بیان کرد: در حال حاضر عملیات بازسازی و مرمت تصاویر شهدا بر جداره های سطح شهر انجام شده و تعدادی در دست اقدام است.

علی ضمیر اظهار داشت: هنرمندان شرکت کننده در این بخش ضمن حفظ مضمون، محتوا و موضوع این آثار، به ایده پردازی و طراحی مجدد برای بهسازی و ارتقای کیفیت هنری آنها با در نظر گرفتن قابلیت های اجرایی و هماهنگی با محیط پرداختند.

وی ادامه داد: در این راستا فراخوان راویان ایثار از طریق سایت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، نصب بنر در سطح شهر، آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و سایت خبرگزاری ها و فضای مجازی منتشر شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان بیان کرد: از 11 هنرمند برگزیده، 6 هنرمند به ارایه طرح برای اجرا تصویرگری شهدا بر دیواره های شهر پرداختند.

وی اظهار داشت: تصاویر شهیدان عباس پورش همدانی و جعفر امامی خواستان و طرح مکمل دیوار نگاره این شهدا در بلوار شهید احمدی روشن، شهیدان سعید قهاری و خلبان علی بختیاری، شهید حاج بابایی و شهید حسن ترک در میدان امامزاده عبدالله ،شهیدان محمد آبکار و محمد نوژه در بلوار فاطمیه ، شهید حسین شاه حسینی در میدان بیمه ، شهید سعید اسلامیان در ابتدای خیابان تختی و شهدای نیروی انتظامی روی چهار جداره در بلوار کاشانی تصویرگری شده است.

علی ضمیر یادآوری کرد: تصویر شهید حاج محمود شهبازی در میدان آرامگاه بوعلی سینا به متراژ ١٠٥ متر مربع در دست اقدام است.

وی همچنین از طراحی و اجرای تمثال حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در میدان شاهد در آینده نزدیک نیز خبر داد و افزود: شهرداری نقش بسزایی در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین شهروندان دارد و این تصاویر شهدا و رزمندگان دفاع مقدس که زینت بخش سیمای بصری شهرمان بوده ، به متراژ ٢٠٣٠ متر مربع نقاشی شده و تمامی آثار از بزرگترین آثار نقاشی دیواری در سطح کشور محسوب می شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن