Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث این توصیه‌ها را برای پیشگیری از سرقت جدی بگیرید

این توصیه‌ها را برای پیشگیری از سرقت جدی بگیرید

b_150_150_16777215_00_images_dozdi52.jpg

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان برای پیشگیری از وقوع سرقت و هرگونه جرائم توصیه هایی را به شهروندان ارائه کرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حسین بشری برای پیشگیری پیشگیری از وقوع جرایم توصیه هایی را به شهروندان به شرح ذیل ارائه و تاکید داشت: خانم ها از سوار شدن در خودرو های سواری افراد ناشناس حتی برای مسافرت کوتاه و درون شهری تا حد امکان خودداری نمایند.
از دادن اجازه برای ورود افراد ناشناس به داخل منزل تحت هر عناوین نظیر مامور دولتی و غیر دولتی تا قبل از احراز هویت کامل و رویت کارت شناسایی و مطابقت آن با ظواهر افراد،تا حد امکان خودداری کنید.
از حمل اموال و اشیاء با ارزش ریالی بالا از جمله طلاجات و وجه نقد زیاد در داخل کیف حتی الامکان خودداری شود و در طول شب ،حتی الامکان دقت نمایند از تردد در مسیر های خلوت و به صورت انفرادی حتما خودداری کنید.
از قبول کردن هر گونه مواد غذایی و خوراکی و نوشیدنی توسط افراد ناشناس خودداری شود، از مطرح کردن مسائل و مشکلات خانوادگی و شخصی با افراد ناشناس ممانعت گردد.
از نگهداری فیلم های شخصی و خانوادگی در تلفن همراه اکیدا خودداری شود.
در هنگام پیاده روی در پیاده روها ، حتما کیف در سمت دیوار باشد و دسترسی موتورسواران به کیف را به حداقل کاهش دهید.
از نگهداری فرزندان خود که طلا جات همراه دارند در محل های خلوت و کوچه ها حتی برای بازی کردن،خودداری شود.
عدم نمایش وسایل قیمتی از جمله طلاجات به صورت آشکار و پوشش کامل آن برای جلوگیری از استفاده سوء افراد فرصت طلب توجه جدی شود و حتی الامکان سعی شود کیف همراه خود را در زیر چادر مخفی کنید.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: دو سامانه 110 و 197 پلیس آماده دریافت هر گونه گزارش،انتقاد و پیشنهاد مردم است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن