Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری تمامی کارتن به دست های همدان از سطح شهر جمع آوری شدند

تمامی کارتن به دست های همدان از سطح شهر جمع آوری شدند

b_150_150_16777215_00_images_sooet52.jpgمعاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: در زمینه برخورد با کارتن به دستها هیچ مسئولیتی متوجه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست؛ با این وجود تمام این افراد از سطح شهر همدان جمع آوری شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، علی خاکسار افزود: یکی از وظایف و رسالت های ادارات کل میراث فرهنگی استانها،  نظارت بر فعالیت تاسیسات گردشگری است و این امر در آئین نامه ایجاد، اصلاح، درجه بندی، نرخگذاری و نظارت بر فعالیت تاسیسات گردشگری تشریح شده است.

وی اظهار کرد: در صورت مشاهده قصور یا تقصیر در این اداره کل، تاسیسات گردشگری و یا هرگونه نارسایی و تخلف از مفاد آئین نامه، واحد متخلف به تذکر کتبی، اخطار کتبی، کاهش درجه، تعلیق مجوز بهره برداری و در نهایت لغو پروانه بهره برداری محکوم می شود. 

خاکسار ادامه داد: در ماده 23 فصل هفتم آئین نامه نیز قانون، نیروی انتظامی را مکلف کرده است که به تقاضای سازمان، از فعالیت تاسیسات متخلف و تاسیسات غیر مجازی که به اسکان و پذیرایی میهمانان و مسافران مبادرت می کنند، جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری با پدیده ای بنام کارتن بدست مواجه هستیم، یادآور شد: در سالهای اخیر به اذعان تمام مسئولین امر به ویژه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، خلاء قانونی سبب عدم توفیق در برخورد و جمع آوری آنها از میادین شهر و مبادی ورودی شده و این درحالی است که در ماه های اخیر که بحران شیوع بیماری کرونا و به خطر افتادن سلامتی شهروندان مطرح شد با هماهنگی و دستور قضایی و هماهنگی نیروهای انتظامی شاهد جمع آوری تمامی کارتن بدستها از نقاط مختلف و علائم تبلیغی آنها مبنی بر اسکان مسافر بودیم.

وی اذعان کرد: این امر نشان داد که همیشه این ظرفیت و این توان برخورد وجود داشته و دارد و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان تنها متولی گردشگری وظیفه ساماندهی و نظارت بر تاسیسات گردشگری و برخورد با متخلفین مجاز و غیر مجاز فعال در زمینه  گردشگری را به عهده داشته و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

خاکسار همچنین تصریح کرد: بیش از 400 بازرسی در ایام نوروز سالجاری از خانه مسافرهای مجاز و غیر مجاز انجام شد و  نزدیک به 200 اخطار مبنی بر عدم فعالیت صادر و 10 باب خانه مسافر متخلف با همکاری نیروهای انتظامی همدان پلمپ شد.

وی درپایان یادآور شد: در امر جمع آوری کارتن بدستها نیز کما فی السابق به همکاری و هماهنگی خود با دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی متعهد و پابند خواهد بود، هرچند به لحاظ قانونی در زمینه برخورد با کارتن بدستها هیچ مسئولیتی متوجه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن