Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی در همدان

دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی در همدان

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی همدان گفت: فردی که در قالب فروش گل و گیاه اقدام به کلاهبرداری از کاربران اینستاگرام در اقصی نقاط کشور کرده بود، توسط پلیس فتا این استان دستگیر شد.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ فیروز سرخوش نهاد اظهار داشت: یکی از شهروندان با حضور در پلیس فتا مدعی شد که در اینستاگرام پس از مشاهده صفحه فروش گل و گیاه با قیمتی مناسب نسبت به ثبت سفارش اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: مالباخته پس از ثبت سفارش محصول مورد نظر اقدام به واریز وجه برای فروشنده کرد اما با وجود گذشت یک ماه نه تنها گل و گیاهی به وی تحویل داده نشد بلکه پیگیری مستمر او سبب مسدود کردن تلفن وی توسط فرد کلاهبردار شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: به دنبال انجام اقدامات فنی و تحقیقات پلیسی متهم ۳۰ ساله در یکی از استان های غربی مورد شناسایی قرار گرفت و در یک عملیات دستگیر و تحویل مقام قضایی شد.

سرهنگ سرخوش نهاد افزود: متهم در بازجویی ها اعتراف کرد که با هدف کسب درآمد صفحه جعلی در اینستاگرام برای عرضه گل و گیاه دایر کرده و به علت پیشنهاد قیمت های ارزان، افراد را جذب می کنند.

وی ادامه داد: به گفته متهم شماری از مشتریان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه کردند که با بررسی های صورت گرفته مشخص شد این فرد تاکنون ۵۳۰ میلیون ریال با این روش از چندین کاربر در سراسر کشور کلاهبرداری کرده است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: برخی کاربران فضای مجازی بدون هیچگونه تحقیق و حصول اطمینان از هویت آگهی دهنده، فریب تبلیغ کالا با قیمت بسیار پایین تر از عرف بازار را خورده و تنها با مشاهده تصاویر منتشر شده در اینستاگرام اقدام به واریز وجه به حساب فرد کلاهبردار می کنند.

سرهنگ سرخوش نهاد خاطر نشان کرد: کاربران فضای سایبری مراقب تبلیغات سوء و کاذب در شبکه های اجتماعی باشند و خریدهای اینترنتی خود را از طریق سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) انجام دهند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی یا مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با پلیس فتا در میان بگذارند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن