Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث مرگ خاموش زوج جوان همدانی

مرگ خاموش زوج جوان همدانی

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان از مرگ خاموش زوج جوان همدانی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علیرضا صارمی در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته -شنبه ۲۸ آبان‌ماه- یک زوج جوان همدانی بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده و جان باختند.

وی با بیان اینکه مرد ۲۷ ساله و همسر ۲۵ ساله وی در این حادثه فوت شدند، خاطرنشان کرد: متأسفانه این زن و شوهر جوان به علت مشکل لوله دودکش بخاری دچار گازگرفتگی و در نهایت مرگ شدند.

وی بیان کرد: براساس آمارهای موجود در هفت ماهه سال جاری ۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵ نفر بوده است و افزایش یافته است.

صارمی با اعلام اینکه ۱۸ آبان‌ماه نیز دو نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در شهرستان همدان جان خود را از دست داده اند، یادآور شد: کوچک بودن اندازه مجاری خروجی و لوله‌ مشترک شومینه برای چند واحد مسکونی می تواند منجر به نشت و نشر گاز و مسمومیت و حتی مرگ افراد شود.

به گفته وی، استاندارد بودن طول دودکش و داشتن کلاهک مخصوص( کلاهک باید ۱۵ متر بالاتر از سطح پشت بام باشد)، استفاده نکردن از شعله های اجاق گاز برای گرم نگهداشتن خانه، خودداری از قرار دادن لوله خروجی بخاری داخل ظرف آب، بسته نبودن تمامی روزنه های جریان هوا به ویژه اتاق خواب، آبی بودن رنگ شعله بخاری و وسایل پخت و پز، نصب نکردن آبگرمکن در حمام، کنترل مسیر دودکش از نظر نشت گازهای سمی، دقت و توجه به داغ بودن لوله دودکش از راهکار های مهم در پیشگیری از مسمومیت با مونوکسیدکربن است./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن